Psáno z fleku

Blázny vylučte z přepravy

Vyskočil ze sedačky v třetí řadě a začal křičet: „Bude to strašlivá katastrofa! Vidím plameny, trosky a mrtvá těla. Lidi, skoro všichni tu zahyneme! Musíte něco udělat!“

Cestující ho pozorovali se zájmem, ale bez větších emocí. „Chudák,“ řekla žena sedící s manželem v páté řadě.

„Možná je zfetovanej,“ zhodnotil to pragmaticky asi dvacetiletý mladík v deváté řadě.

„Ještě se můžete zachránit!“, zvolal ten ubožák, ale to už k němu zepředu dorazil muž v palubní uniformě.

„Vylučuji vás s okamžitou platností z přepravy. Musíte ven!“ řekl.

„Nemůžu tu ty lidi nechat. Ještě mají šanci. I vy máte šanci!“, vykřikl chlápek. A tak musela nastoupit síla. Ještě že měl ten člověk v uniformě takovou páru! Uchopil blázna pevně kolem ramen a uličkou mezi sedadly ho vyvedl k předním dveřím a pak ven.

„Podle firemních pravidel bychom toho muže měli zadržet a počkat do příjezdu policie. Ale jednak by nás to významně zdrželo, a pak by to samozřejmě tomu magorovi způsobilo spousty problémů,“ řekl, když se vrátil mezi cestující. „Navrhuji, abychom nad tím prostě zamhouřili oči a vydali se na cestu.“

Lidé dali více či méně hlasitě najevo, že to považují za dobrý nápad, a čím dřív to bude, tím líp.

„Musím říct, že kdyby se něco takového stalo v letadle, tak mě to pořádně vyděsí,“ řekla manželovi žena v páté řadě. „Takhle je to jen legrační.“ Ale to už se autobbus na pravidelné lince Praha – Brno dal do pohybu a vyrazil ke svému cíli.

Bylo nepochybně přehnané tvrdit, že většina z nich zahyne. Když se autobus na 95. kilometru dálnice D1 střetl čelně s nákladním autem, které o zlomek vteřiny dřív prorazilo středová svodila a vjelo do protisměru, zemřelo na místě 13 pasažérů. Vážným zraněním později podlehli další čtyři lidé. Dohromady to nebyla ani polovina kapacity autobusu, který byl s výjimkou jedné sedačky plný do posledního místa.

Policii, reportérům TV Nova ani milovníkům záhad se muže, který měl zakoupenou místenku do třetí řady, nepodařilo nikdy vypátrat.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít