Psáno z fleku

Lakomej dědeček

Uvolnil mu místo, jakmile ho spatřil. Tramvaj byla skoro plná. „Pane, pojďte si sednout!“ řekl hlasitě a s úsměvem. Asi pětasedmdesátiletý muž, překvapený mladíkovou ochotou a slušností, mu poděkoval. Posadil se rád, protože ho bolely nohy.

Až asi po deset minutách si všiml, že mladík stojí přímo nad ním a dívá se na něj. „Ještě jednou děkuji, mladý muži,“ řekl. A mladík se opět doširoka usmál a řekl: „Rádo se stalo, není vůbec zač!“ Oba vystoupili na konečné.

Starý muž se vydal od tramvajové smyčky směrem ke staré zástavbě. Většina lidí obvykle mířila na druhou stranu na sídliště. O to větší bylo jeho překvapení, když zjistil, že mladík z tramvaje jde s menším odstupem za ním. Nebál se, to ne. Bylo slunečné odpoledne a mladík nevypadal nebezpečně. Ale měl z něj nepříjemný pocit.

Když už slyšel jeho oddychování, zastavil se a otočil se. „Přejete si?“ zeptal se.

Mladík se zatvářil, jakoby to nebylo nad slunce jasné. Pak řekl: „Čekám, až mi splníte ta tři přání.“

„Prosím?“, zeptal se muž.

„Tři přání,“ zopakoval mladík. „Jste přece kouzelnej, tak co na mě tak civíte?“

„Promiňte, ale asi jste si mě s někým spletl,“ zavrtěl rukou starý muž a vydal se na cestu.

To už bylo na mladíka moc. „Do prdele, s nikým jsem si tě nesplet, viděl jsem tě v televizi. Jestli chceš bejt anonymní, tak nelez do Show Jana Krause, dědku zasranej!“, vykřikl. Chtěl muže chytit za rameno, ale protože měl o tolik víc síly než on, povalil ho na zem. Muž vyjekl překvapení a bolestí.

„Dyť jsem tě, kurva, pustil sednout, tak mi snad splníš tři přání, ne?“ křičel. „Nebo aspoň jedno, do prdele. Jedno?!“

Ale to už se nekontroloval a vší silou do muže kopnul. Jednou, pak po druhé, po třetí… ztratil představu o tom, kolikrát to bylo a jak dlouho to trvalo.

„Rozčílilo mě, že i když jsem zcela zjevně udělal dobrý skutek, tak mně odmítl splnit tři, ale i jedno přání,“ vypověděl později do protokolu. Policie získala také posudek soudního znalce, který potvrdil, že zabitý muž byl opravdu kouzelným dědečkem. „Podařilo se to nade vší pochybnost prokázat,“ stálo v rozsudku.

Soudce mladíka omilostnil. „Soud dospěl k názoru, že obžalovaný měl vzhledem k okolnostem právo aspoň na jedno splněné přání,“ vysvětlil novinářům.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít