Psáno z fleku

Lovestory ve výtahu

Bydleli ve stejném domě, ale víte, jak to chodí. Skoro se neznali. Ona byla pětadvacetiletá rozvedená blondýnka, žijící sama s malým dítětem. On padesátiletý starý mládenec.

Vídali se málo, nejčastěji ve výtahu. On měl byt v sedmém a ona v pátém patře. Jemu se líbila a mnohokrát ho napadlo, že by to spolu mohli dát dohromady. Často někde četl, jak to svobodné matky mají těžké, a ona by určitě neprotestovala, kdyby je oba zabezpečil. Jistě, byla na něj trochu mladá, ale on byl na svůj věk zachovalý a v plné síle. Ale nakonec z toho nic nebylo.

Zpočátku, když se přistěhovala, se k většímu sblížení neodhodlal. A později už mu bylo trapné vykročit z chladně zdvořilého sousedského vztahu, který mezi nimi vznikl. Vyměnili si pozdrav, maximálně prohodili pár vět o počasí, odstávce teplé vody či porouchaném topení. Nedokázal si představit, že by ji zničehonic pozval na večeři nebo do kina. A nejvíc ze všeho se bál, aby jí taková nabídka nepřišla směšná. Jako mnoho starých mládenců, kteří to moc neuměli se ženami, se děsil ponížení.

Ale líbila se mu, její milý úsměv a přátelská povaha. A samozřejmě v neposlední řadě měla krásné tělo, zejména velká plná ňadra. Potkat ji na jaře nebo v létě pro něj byla radost, a zároveň utrpení, proč by si to neměl přiznat.

Byl na sebe rozzlobený, že se neodvážil pro případné sblížení něco udělat. Tím spíš, že byla řadu let sama, a až mnohem později se po jejím boku začal objevovat jakýsi muž. Část své zloby přenesl i na jejího malého syna. Když se přistěhovali, byly mu tak dva nebo tři roky. Cítil k němu zvláštní, neodůvodněnou averzi, byť nutno přiznat, že jak klukovi roky přibývaly, stávalo se z něj zlobivé a problémové dítě.

Před mužem ze sedmého patra však cítil nevýslovný respekt. On sám nevěděl, jak se mu to podařilo. Už mu dávno vypadlo z paměti, jak ho kdysi, to mu byly snad tři, z legrace postrašil ve výtahu. Možná chtěl tehdy ještě zapůsobit na jeho krásnou maminku, ale pokud to tak bylo, tak se mu to moc nepovedlo. Přitom to vlastně bylo jen pár okamžiků. Nasadil dle svého mínění strašidelný výraz, natáhl k němu jako dva pařáty ruce s roztaženými prsty a přehnaně hlubokým, skřípavým hlasem řekl: „Brekeke!“

Nemohl tušit, jak ohromující to bude mít dopad. Chlapec se usedavě rozplakal, tak silně a neutišitelně, že to oba dospělé překvapilo. Okamžitě se jí omluvil, a pak ještě následující dny několikrát, a protože ona byla slušná a měla ho ráda, tak mu ani neřekla, že plakal celou noc a další dny se ještě několikrát počůral.

O tom neměl ani tušení, ale samozřejmě si uvědomoval, že ho to dítě nemělo rádo, často v jeho přítomnosti plakalo, a když kluk vyrostl, tak se mu vyhýbal. Než by s ním nastoupil do výtahu, to radši vyběhl do pátého patra po schodech.

Mohlo mu být tak osm nebo devět, když se odstěhovali. To už muži ze sedmého patra táhlo na šedesát a na ženu z pátého si dávno přestal myslet. Ale zůstala mu slabost pro její úsměv i ňadra, a když se odstěhovala, tak mu chyběla.

Nikdy ji pak už neviděl. O řadu let později se od někoho v hospodě dozvěděl, že to s ní nedopadlo dobře. Vážně onemocněla a když bylo jejímu synovi dvanáct, tak zemřela. Pubertu strávil po dětských domovech a později výchovných ústavech. Snad se namočil do jakýchsi krádeží a loupeží, ale to už byly jen spekulace.

Tragicky ovšem nakonec skončil i jeho život. V sedmdesáti ho kdosi přímo v domě přepadl a brutálně ubil pravděpodobně železnou tyčí k smrti. Motiv byl zcela neznámý a v ostatních nájemnících ten případ vyvolal nevýslovnou hrůzu i obavy.

Policie ho vyšetřovala mnoho měsíců, ovšem bez úspěchu. Pachatel přitom nechal na místě činu výraznou a nepřehlédnutelnou stopu. Nikdo však nedokázal rozluštit, co by mohla znamenat.

Na stěně výtahu bylo krví napsáno: „Brekeke.“
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít