Psáno z fleku

Nejhorší vlastnost

Moderátorka řekla: „A teď bych vám, pánové, ráda položila jednu těžkou otázku. Prosím, jaká je vaše nejhorší vlastnost?“

Ve studiu se rozhostilo krátké ticho. „Tak to je opravdu trochu rána pod pás,“ usmál se jeden z prezidentských kandidátů. „Ale protože se nebojím výzev a nehodlám se schovávat před nepohodlnými dotazy, tak samozřejmě odpovím.“

Moderátorka natěšenou grimasou naznačila, že se odpovědi nemůže dočkat.

Politik se usmál. „Takže má nejhorší vlastnost? Asi že jsem příliš upřímný. Říkám lidem, co si o nich myslím, a to se často nedobře poslouchá. No a pak jsem také až moc důvěřivý. Prostě každému dávám šanci, než mě zklame. A… jasně, vím, že je to naivní,“ řekl.

Moderátorka se na několik vteřin odmlčela, aby odpověď měla ten žádoucí efekt. Pak prohlásila: „Tak tomu říkám upřímná odpověď. Děkuji za ni!“

V sale zazněl krátký potlesk. Moderátorka zabodla svůj ostříží novinářský zrak do druhého kandidáta.

Vypadalo to, že o odpovědi skutečně přemýšlel. „Víte, ta nejhorší vlastnost se mi těžko vybírá. Hodně lžu, to je fakt. Sem tam někoho podvedu nebo něco ukradnu, ale to spíš menší věci. Kradl bych víc, ale řeknu vám, že se bojím, že by mě chytili. Nejsem moc šikovnej, jestli mi rozumíte. Podobně to mám s ženskýma. Manželce jsem v podstatě věrnej, ale to jen proto, že u žen moc nemám úspěch. Zvykl jsem si na to, nestěžuju si. I když někdy mě až překvapí, jak jsem závistivej. Ostatním nepřeju úspěch a štve mě, když se má někdo líp než já. Což není těžký. Proto bych tyhle volby rád vyhrál. Jako i kvůli těm prachům, samozřejmě.“ Na dvě vteřiny se odmlčel. Mluvil celou dobu tiše, s očima upřenýma do podlahy. „Blbý, že jo. No ale co z toho je nejhorší… to mi řekněte vy!?“, pohlédl na moderátorku.

Odpovědi se nedočkal. Po pár vteřinách ticha se sálem rozlehl ohlušující potlesk. Vstali a tleskali dokonce i příznivci jeho soupeře. Trvalo to minutu, možná dvě. Fakticky to znamenalo konec pořadu. Poslední debata před volbami skončila o deset minut dřív, protože se v sále nepodařilo znovuobnovit pořádek a klid.

O ohromující předvolební řeči napsala nejen domácí, ale i zahraniční média. Samotné volby přijela sledovat média z celého světa. A vlastně nikoho nepřekvapilo, že byl dotyčný kandidát nakonec i velkou většinou zvolen.

A jak napsal v pondělí po volbách deník Blesk, v povolební noci se mu podařilo svést nejhezčí dívku ve volebním štábu.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít