Psáno z fleku

Špatnej den

Byla to má chyba, to je bez diskuse. Psal jsem na mobilu esemesku, že na schůzku přijdu kvůli zácpě pozdě. No a nestačil jsem dobrzdit za autem, které zastavilo na červenou. Stane se.

Docela to byla rána, až mě to překvapilo. Vylezl jsem ven. Ale vypadalo to dobře. Měl jsem na svém autě trochu promáčklý blatník a jedno vytlučené přední světlo. Žádná tragédie.

A hlavně, ač to bylo k nevíře, auto přede mnou nemělo snad ani škrábnutí. Byl to eskovej mercedes, docela vyleštěnej. Tyhle auta musí mít sakra kvalitní plechy. Zaplaťpánbůh, pomyslel jsem si.

Vtom vyskočil z toho auta řidič. V bílém obleku, takovej frajírek, byť už lehce šedivej a postarší. „No kurva, ještě si ber jméno boží do huby nadarmo!“, vyštěkl na mě nepříjemně.

Překvapilo mě to, vsadil bych se, že jsem nahlas nic neřekl. Ignoroval jsem jeho dost agresivní styl a řekl: „Moc se omlouvám.“

„Co jsi za tím volantem dělal, člověče?“ pokračoval pořád dost našlápnutě.

Nebylo mi příjemné, že mi tyká, ale zároveň jsem z něj cítil dost silný respekt. Takže jsem to nechal být.

„Vy jste na to dupnul a nestačil jsem to dobrzdit. Je mi to líto,“ omluvil jsem se ještě jednou.

„Hovno jsem na to dupnul,“ vykřikl popuzeně. „Ty si tam mastíš esemesky a vůbec nekoukáš na silnici. Nehledě na to, že lžeš, jako když tiskne. Píšeš svýmu šéfovi, že je tady zácpa, ale tady, kurva, žádná zácpa není!“

Zalapal jsem po dechu. Jak mohl vědět, že jsem psal esemesku? A hlavně co jsem do ní psal? Podíval jsem se dovnitř do auta. Můj mobil ležel na sedadle spolujezdce, kam jsem ho hodil.

„Kdo jste?“ nenapadla mě jiná otázka.

Naklonil jsem ke mně, až jsem cítil jeho dech. Cucal mentolku. „Bůh, ty sračko. Jsem Bůh a mám blbej den. Tak mě nekoukej ještě víc vytočit, protože znám způsoby, jak ti ten všivej pozemskej život slušně znepříjemnit!“

Načež se otočil, nastoupil do mercedeseu a odjel.

Ještě jsem si stačil všimnout, že má italskou espézetku.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít