Psáno z fleku

Desperáti na chodníku

Zatýkání začalo v pátek ve čtyři hodiny ráno. Akce Nedopalek byla perfektně připravená, takže kolem poledne už byla většina kuřáků zajištěna. V roce 2021 sice kouřily asi jen tři procenta obyvatel České republiky, ale i tak musely být pro internaci použity dočasně všechny velké sportovní stadiony.

Odpoledne vystoupil s proslovem předseda vlády, který oznámil, že kuřáci připravovali státní převrat a že se jejich spiknutí podařilo zhatit doslova na poslední chvíli. „Máme informace, že někdy v příštím, nejpozději přespříštím měsíci by došlo ke svržení naší vlády. Pučisté měli připravený balík revolučních zákonů, mimo jiné zrušení spotřební daně na cigarety a zrušení zákazu kouření v restauracích. Vážení občané, dovolte, abych vás ujistil, že k ničemu z toho v žádném případě nedojde,“ řekl předseda vlády v televizním vystoupení.

Veřejnost samozřejmě zajímalo, jak se vůbec mohlo spiknutí kuřáků dostat tak daleko. Co policie a ostatní úřady, copak všichni spali? Nebyli jsme v posledních letech nepřetržitě ujišťováni, že díky sledovací a další technice žijeme v nejbezpečnějším období naší historie? A teď se tu zformuje záludná podzemní skupina, chystající se zavést dávno překonané a nebezpečné praktiky, jako třeba povolení kuřáckých vagónů ve vlacích?

Policie musela nerada uznat, že v tomto ohledu selhala. „Dělo se to prakticky před očima nás všech,“ řekl Lidovým novinám nejmenovaný policejní důstojník. „Scházeli se v kuřárnách a především na chodnících před kancelářskými budovami. Všichni jsme ty skupinky desperátů den co den vídali a tolerovali jsme je. Některým řádným občanům bylo kuřáků dokonce líto! Stáli tam v mrazu i v horku, zahalení ve smradlavém kouři, na tvářích zasmušilé výrazy. Mělo nás trknout, že se tam domlouvají proti nám.“

I s přihlédnutím k mimořádné lstivosti kuřáků bylo nakonec rozhodnuto, že budou všichni popraveni. „Byla by jen otázka času, než by se zase sčuchli,“ řekl na adresu kuřáků ministr vnitřní spravedlnosti, tedy úřadu, který vznikl sloučením resortů vnitra a spravedlnosti. „Před pár lety by se asi ještě ozvali různí pseudohumanisté s naší kritikou, ale dnes už celá společnost uznává, že my víme nejlíp, co je pro nás všechny dobré,“ dodal ministr.

Proti postupu Česka protestovalo Rusko, které ani více než třicet let po pádu železné opony nepřestalo zastávat postoje neslučitelné se západními hodnotami. Takže nejenže všichni Rusové kouří a pijí alkohol, ale samozřejmě ani nevynechají příležitost k falešné a pokrytecké kritice ostatních. Návrh Ruska na sankce vůči Česku všichni ostatní členové Rady bezpečnosti vetovali.

Západní spojenci Česko podpořili, Švédsko a další severské země se na vyjádření soudržnosti rozhodly své kuřáky popravit preventivně. Na počest slavného potlačení kuřácké rebélie byl v České televizi v premiéře uveden nově digitálně remasterovaný film Poklad na Stříbrném jezeře. Scény, ve kterých Vinnetou a Old Shatterhand kouří dýmku míru, byly samozřejmě vystřiženy.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít