Psáno z fleku

O posmrtným životě

Seděli v baru na Market Street, což byla taková průměrná zašívárna, ale oni sem chodili proto, že když si tu objednáte nějakej míň obvyklej nebo dražší bourbon, tak pro něj musí barmanka Sally sáhnout až na horní regál, a to si stoupne na židli, takže vy pak můžete obdivovat dvě až tři vteřiny její nádherný dlouhý nohy.

Ale to jen na okraj.

Takže Marc řekl Sally: „Víš co, holka, já si dneska dám skleničku Eagle Rare a tady Brian asi Black Maple Hill, že mám pravdu?“, a Brian přikývl, že jo.

Ono to dávalo smysl, protože každá ta láhev byla na opačným konci regálu, takže Sally musela na židli vylézt dvakrát.

„Teda kluci, vy si zase vymejšlíte!“, zasmála se, ale to už si k zadní stěně přistrčila židli a vylezla na ni, a Marc s Brianem nábožně ztichli, protože to byly momenty, který si vždycky chtěli v tomhle baru vychutnat.

A když měli každej skleničku před sebou, tak Brian říká: „Co je novýho?“, a Marc mu odpověděl: „Čověče, rozešel jsem se s Nancy.“

„Neblbni?“, podivil se Brian.

„No jo,“ přisvědčil Marc.

„A to jako kvůli tomu, že jsi přefiknul minulej tejden tu holku od vás z kanclu?“, na což Marc pohoršeně odpověděl: „No neblbni, o tom Nancy nemá ani páru, ne aby ses prokec!“

Brian si pomyslel, že je to přece jedno, ale mlčel, protože ho zajímalo, proč se Nancy s Marcem rozešla.

„Ale vlastně kvůli takový píčovině,“ řekl Marc.

„Hele, nemluvte mi v baru sprostě,“ napomenula je Sally.

Takže Marc radši ztišil hlas a zašeptal: „Řekl jsem jí, že bych chtěl bejt vibrátor.“

Brianovi to přišlo tak směšný, že vyprskl smíchy, a vyplivl přitom i trochu tý whisky, což byla škoda, protože za panáka Black Maple Hill si Sally účtovala šest dolarů.

„Ty vole, ty bys chtěl bejt vibrátor?“, řekl zbytečně nahlas, a asi to udělal schválně, protože Sally to samozřejmě slyšela a pokusila se na ně výhrůžně zakoulet očima, ale dost dobře jí to nešlo, protože jí taky cukaly koutky.

„Nehulákej tak,“ řekl úpěnlivě Marc, a šeptem Brianovi vysvětlil, že byli s Nancy v neděli v nákupním centru, prošli si pár obchodů a pak si zašli na malej oběd do Applebee. No a když čekali na jídlo, tak Nancy řekla, že by chtěla bejt figurína.

„Jako taková ta figurína, na který se v kšeftech věšej šaty, jo?“, zeptal se Brian, a Marc přisvědčil, že jo.

Pokračoval: „On to byl od ní takovej fór, jako že to vysvětlila tak, že by měla celej život velikost 34, nepotřebovala by hlavu ani ruce, ale každou chvíli by na sobě měla nějaký jiný nový šaty.“

„Tak to je docela chytrý,“ řekl Brian.

„To jsem jí taky řekl,“ opáčil Marc.

„No a jak jste se dostali k tomu vibrátoru?“, zeptal se Brian.

„Úplně jednoduše, prostě se mě zeptala, do jaký věci bych se chtěl po smrti převtělit já.“

Čímž to Brianovi začalo bejt jasný. „Ty pitomče, tys měl říct, že bys chtěl bejt druhá figurína a že byste pak spolu mohli bejt celou věčnost v jedný výloze, teda minimálně do momentu, než vás vyhoděj a koupěj nějaký jiný,“ řekl Brian.

„To už vím taky,“ řekl Marc. „Ale vona to vod začátku přece byla naprostá pitomost, tak mě ve snu nenapadlo, že z toho bude dělat takovou aféru.“

„Vyváděla hodně?“

„No šíleně,“ řekl Marc. „Že nejsem žádnej romantik a že myslím jen na prasárny a že si určitě představuju všechny ty ženský, který budou ten vibrátor používat.“

„Což ovšem zní logicky,“ zastal se Brian Nancy.

„Tak jasně. Ale asi jsem udělal chybu i v tom, že jak jsem se to snažil zachránit, tak jsem řekl, že bych chtěl bejt výhradně její vibrátor. A to začala ještě víc ječet, že nikdy žádnej vibrátor neměla, ale že jak o tom přemejšlí, tak si ho jako doplněk ke mně asi měla pořídit. Což od ní podle mýho názoru bylo celkem laciný,“ řekl Marc.

S tím Brian souhlasil.

A aby přišli na jiný myšlenky, objednal jednu skleničku Rebel Yell a jednu skleničku Old Forester Birthday Bourbon, který jako na potvoru byly zase na opačnejch stranách horního regálu.

A zatímco Sally vyřizovala jejich objednávku, Brian řekl, že jak o tom přemejšlí, tak bejt vibrátorem je vlastně docela dobrej plán na posmrtnej život.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít