Psáno z fleku

Ta holka má talent!

Byl největší hvězdou třináctého pokračování zábavného soutěžního pořadu Česko má talent. Šestadvacetiletý Alexx Bárta udělal závratnou kariéru jako rapový zpěvák, proslul dlouhou řadou skandálů, reportovaných pečlivě bulvárním tiskem, a byl miláčkem především ženského publika. Na Facebooku měla jeho stránka přes sto tisíc lajků, v drtivé většině od pubertálních fanynek.

V porotě soutěže se etabloval jako nelítostný kritik a drsný glosátor nebohých soutěžících. Ostatní dva porotci, jednadvacetiletá moderátorka Baru a čtyřicetiletý textař Šmihlík, ho museli krotit a jeho urážky žehlit. Ale samozřejmě, jak asi tušíme, to byla do značné míry hra, pečlivě přiravená a schválená televizní režií.

Byť Alexx Bárta někdy opravdu řádil jako utržený ze řetězu. A tak když se na pódiu objevila asi dvacetiletá mladá žena se zrzavými vlasy sepnutými do dvou culíků, vykříkl škádlivě: „Jejda, máme tu odvážnou školačku!“, načež se dívka celkem mile usmála a řekla: „Jmenuju se Lucie.“

Textař Šmihlík řekl: „A co nám předvedete, milá Lucie?“, ale Alexx Bárta zvolal: „Ne, počkejte, neodpovídejte, budeme schválně tipovat!“ A Lucie pokčila rameny, že klidně můžou.

Moderátorka Baru řekla: „Podle mě je Lucie talentovaná jazzová zpěvačka!“, a textař Šmihlík podotkl: „To není vyloučeno, ale já bych spíš řekl, že Lucie píše básně a sama je recituje!“, a nikoho nepřekvapilo, že to Lucii potěšilo, protože se zarděla.

„Nesmysl,“ prohlásil Alexx Bárta, „já bych si tipnul, že Lucie sedí doma a háčkuje nejdelší šálu světa, a když bude háčkovat ještě deset let, bude ta šála dlouhá tak, že by šla natáhnout přes kanál La Manche, ale Lucie se místo toho na té šále oběsí, protože zjistí, že je čtyřicetiletá ženská s culíkama a bez chlapa. Tak co Lucie, háčkujete? Mám pravdu?“

Textař Šmihlík zakroutil hlavou, že je to od Aklexxe Bárty sprosťárna, a i moderátorka Baru vypadala trochu rozladěně. Ale Lucie se navzdory okolnostem mile usmála a řekla: „Nemáte.“

„Tak nám řekněte, co děláte. A už nás nenapínejte!“, řekl nejmileji, jak uměl, textař Šmihlík.

„Umím na milimetr přesně určit délku mužského penisu.“

Což všem pochopitelně vyrazilo dech.

„No ty vole?!!“, vykřikl Alexx Bárta, protože to bylo jediné, co ho napadlo, a nechtěl vypadat, že snad vypadl z role.

„Co prosím?“, řekla moderátorka Baru, o které se vědělo, že nemá mozek Marie Curie-Sklodowské, a režie měla často plné ruce práce, aby to nebylo příliš zjevné.

„Prostě umím odhadnout, jak ho má chlap dlouhýho!“, řekla Lucie, stále s tím milým úsměvem.

„Jako bez dívání?“, potřeboval si ujasnit textař Šmihlík.

„Bez dívání na tu věc,“ upřesnila Lucie.

„Na tu věc?“, vypískl Alexx Bárta, „Lucie, vy našim super klackům a obrovským kládám říkáte vážně… ta věc?“, a podíval se do publika, které jeho poněkud hysterický výstup ocenilo smíchem a potleskem.

„Ano,“ řekla Lucie, a když se později její odpověď vysílala ze záznamu, bylo jasně vidět mírný, ale jednoznačně sarkastický úsměv. „Tak těm vašim kládám opravdu říkám.“

Moderátorka Baru řekla: „Počkejte, ještě jednou si to ujasněme,“ a nemohla vidět, že režisér záznamu obrátil oči v sloup. „Vy vidíte cizího muže a dokážete říct, jak dlouhé má přirození?“

„Ano,“ řekla Lucie.

„Helemese!“, řekla moderátorka Baru, a v režii všichni zmkli v napjatém, byť nervózním očekávání, „takže vy víte, jak dlouhé…“, zasmála se, „… víte, co myslím?“

„Ano,“ řekla Lucie.

„… tak jak dlouhé to mají tady naši dva porotci?“, zeptala se moderátorka Baru, a ukázala na textaře Šmihlíka a Alexxe Bártu.

„Do prdele,“ řekl režisér.

„Ano,“ zaznamenala kamera číslo tři odpověď slečny Lucie.

Moderátorka Bau zvedla ruce dlaněmi vzhůru, což mělo naznačit napjaté očekávání, a řekla: „No tak? Kolik?“

„U pana Šmihlíka to je 12,7 centimetru,“ řekla Lucie.

Kamera zabrala textaře Šmihlíka, který se zatvářil pochopitelně rozpačitě. Publikum na pokyn režie – červený nápis POTLESK – propuklo v potlesk.

„Ale jak to můžete vědět?“, zeptala se moderátorka Baru.

„To se těžko vysvětluje,“ řekla Lucie.

„Slyšela jsem, že se to dá poznat například podle délky uší,“ zkoušela to dál moderátorka Baru, zjevně tématem fascinovaná. V režii už všem bylo jasné, že se tento záznam vysílat nebude.

„To nevím,“ řekla po pravdě Lucie.

„Nebo podle toho, jaký má muž poměr délky prostředníku a prsteníku?“

„Taky nevím.“

„No ale jak to tedy zjistíte?“

Lucie řekla: „Prostě se na toho chlapa podívám a to číslo vidím.“

Moderátorka Baru užasle řekla: „A když jste se podívala tady na pana Šmihlíka, tak jste viděla číslo…“, zapomněla přesné číslo.

„Dvanáct centimetrů a sedm milimetrů,“ přikývla Lucie.

Moderátorka Baru se podívala na textaře Šmihlíka: „Je to správně?“

Ten pokrčil rameny, zjevně v rozpacích. „Nevím, já si ptáka neměřím.“

Režisér zakvílel.

„No ale mohlo by to tak být?“, naléhala moderátorka Baru.

„Zhruba jo,“ řekl textař Šmihlík. Po pravdě řečeno to bylo celkem přesné, protože si přirození pochopitelně několikrát přeměřoval. A jelikož zároveň věděl, že podle Wikipedie je průměrná délka penisu Evropana deset centimetrů, nezdálo se mu mírně nadprůměrné číslo být nějakou ostudou. Avšak úplně dobrý pocit z toho neměl, to si musel přiznat.

Řekl: „Není to vyloučený.“

„A pozor,“ zvolala moderátorka Baru. „Teď něco pro fanynky největšího sexuálního idola od dob Paula Newmana!“

Publikum ztichlo. Slečna Lucie se zvědavě usmála. Režisér si nalil panáka.

„Jak je na tom náš Alexx?“, zazněla otázka.

Slečna Lucie odpověděla: „Musím to říct?“

Moderátorka Baru vstala a zeptala se melodramaticky publika: „Musí to říct?“

A všichni zahučeli: „Ano!“

Moderátorka Baru řekla: „Musíte!“

Lucie se omluvně podívala na Alexxe Bártu, který byl nečekaně zaražený. A řekla: „Sedm centimetrů. A dva milimetry.“

Nikdo nemá představu, jaká vřava propukla. Moderátorka Baru si myslela, že se přeslechla, a ptala se: „Říkala jste sedmáct? Sedmnáct centimetrů?“, zatímco lidé v publiku živě diskutovali, textař Šmihlík kroutil hlavou a Alexx Bárta se po několikavteřinovém šoku rychle vzpamatoval a křičel: „Mstí se mi za tu uháčkovanou šálu, to je jasný.“

Pak televize natáčení přerušila.

Záznam se nikdy nevysílal, ale samozřejmě unikl na Internet a na YouTube dosáhl rekordní návštěvnosti. Následující dva týdny neřešila česká bulvární média (ale i nebulvární, vždyť víte, jakou dnes mají média úroveň!) nic jiného než délku pindíka Alexxe Bárty.

Sám zpěvák vydal prohlášení, že bude slečnu Lucii žalovat a že si svůj úd nechá přeměřit za účasti notáře, ale k tomu nikdy nedošlo.

Celá věc skončila smutně a tragicky. Alexx Bárta spáchal sebevraždu, byť rodina trvala na tom, že k smrti známého zpěváka a idolu dívek došlo nešťastnou náhodou.

A jen naprostí zasvěcenci znají větu, kterou pronesl zaměstnanec oddělení soudního lékařství II. fakultní nemocnice UK, kam tělo Alexxe Bárty převezli k pitvě. Byla určena jeho kolegovi patologovi a zněla: „Ty vole, ta holka byla fakt dobrá.“

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít