Psáno z fleku

Všichni jsme jeho followeři

První to jako obvykle měly New York Times. Oznámily na titulní straně, že si Bůh založil účet na Twitteru. „Ze dvanácti nezávislých zdrojů máme potvrzeno, že se nejedná o falešný účet ani satiru,“ napsaly nejvlivnější noviny světa.

Bůh tweetoval, že doufá, že se mu podaří zlepšit komunikaci se všemi věřícími. Podobně jako většina začátečníků udělal ve svém prvním tweetu několik gramatických chyb, špatně použil takzvaný hashtag a zapomněl vypnout geolokační funkci, takže vyšlo najevo, že tweet odeslal z luxusního hotelu v Monaku. „Trávím zde zaslouženou dovolenou a zároveň pozoruju hříšníky,“ vysvětlil v druhém tweetu, a to hned poté, co tím prvním vyvolal v círekvních kruzích značnou kontroverzi.

Za čtyřiadvacet hodin se Bohu podařilo získat deset miliónů followerů, čímž se jeho účet stal nejrychleji rostoucím v historii. „Dobrá práce!“, pochválil ho pátý nejúspěšnější twitterista Barrack Obama, ale o půl hodiny později na doporučení svých poradců tento tweet smazal.

Ovšem pozdě, mezitím se mezi uživateli rozproudila živá diskuse na téma, jestli je Bůh běloch, nebo černoch. To samozřejmě bylo značně nekorektní, a vedlo to k protestům zejména Čínanů, Arabů a amerických Indiánů. Ti okamžitě požádali federální vládu, zda by jako kompenzaci za utrpěné duševní škody mohli dostat zadarmo litr whisky na měsíc na osobu. Hlasovat o tom ještě bude americký Kongres. Hinduisté zase chtěli vědět, který z jejich Bohů vlastně tweetuje. Sám Bůh vnímal celý humbuk značně rozladěně a na usmířenou nabídl, že své followery naučí nějaké triky, třeba chůzi po vodní hladině, ale výsledky nebyly úplně uspokojivé.

Ty skutečné problémy nastaly poté, co Bůh během dalších čtyřiadvaceti hodin překonal počet followerů Lady Gaga a Justina Biebera. Pěvecké hvězdy vydaly společné prohlášení, že je Bůh fakt naštval a že k získávání followerů používá laciné bulvární metody, zatímco oni na svém úspěchu v sociálních sítích museli mnoho let tvrdě pracovat.

Avšak ani tím to neskončilo. Tak jako Bůh stvořil svět za šest dní, vzal hopem i svou kariéru na Twitteru. Čtvrtý den měl víc followerů, než je uživatelů Twitteru. Tím ovšem významně stoupla odhadovaná valuace firmy. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg požádal americký Antimonopolní úřad i Komisi pro cenné papíry, aby se tím začaly zabývat. Zároveň zrušil všechny účty Boha na Facebooku, a to jak ty fiktivní, tak i jeden skutečný, s vysvětlením, že porušují pravidla. Bůh na Twitteru kontroval tím, že ruší Markovi Zuckerbergovi účet na Zemi. Podle CNN si pro něj přišel čert a odnesl ho bůhvíkam.

Šestý den překonal počet Božích followerů počet všech lidi a Bůh oznámil, že mu to stačí a že sedmý den bude jen odpočívat, nanejvýš retweetovat. Zároveň zrušil katolickou církev, protože když má tolik followerů, tak ji už logicky nepotřeboval. Všechny pravomoce papeže převzala dvaadvacetiletá Sheryl Borkmanová, specialistka na sociální média z Chicaga.

Pomluvu, že spolu mají poměr, oba důrazně popřeli a uživatele, kteří o tom sedmý den tweetovali, zabil ještě do večera blesk.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít