Psáno z fleku

Nemilá událost ve 3. B

Paní učitelka Kulíšková řekla žákům 3. B, že jsou zmetci a že by jim nejradši nakopala zadky.

„Kdyby aspoň řekla zadečky,“ podotkla později její kolegyně Dostálová, když celý případ s kolegyněmi ve sborovně snad posté probírali. To už byla paní učitelka Kulíšková v péči psychiatrů.

Nečekané změně se podivili pochopitelně i sami žáci. Samuel se naklonil k Oliverovi a řekl polohlasem: „Vole, se posrala, ne?“ Na což paní učitelka Kulíšková okamžitě zareagovala, když řekla: „Když něco chceš říct, ty desetiletá obludo, tak nejdřív zvedni tu svou špinavou pracku a počkej, až tě vyvolám!“

Mluvila s dětmi stále se svým typickým úsměvem na tváři a laskavým hlasem, což jejímu chování dodávalo na působivosti. Došla k lavici, pohladila Olivera po hlavě a dodala: „Navíc sis k rozhovoru nevybral pravého partnera. Tenhle imbecil nemá v mozku dost neuronů, aby rozuměl čemukoliv jinému než řečem o žrádle. A až vyroste, ještě o chlastu. Prostě celý tatínek. Že ano, Oliverku?“ Zpitomělé dítě rychle zakývalo hlavou, že ano.

A když už paní učitelka Kulišková byla v ráži, tak ještě řekla Sandře, která se před momentem hlasitě zasmála, že je nejen hnusná šilhavá bečka, ale že je ještě ke všemu úplně blbá, takže by v žádném případě nechtěla být v její kůži. Protože život se dá jakž takž přežít, když je ženská hnusná hydra, a celkem fajn to mají hezké blbky, ale bohužel ani jedno v Sandřině případě neplatí. „Ty jsi prostě blbá šklebůza,“ pokrčila rošťácky rameny paní učitelka Kulíšková.

Nikolas měl smůlu, že tohle zase přišlo vtipné jemu, takže se paní učitelka Kulišková střelhbitě otočila, a zeptala se ho, jestli už krade jako jeho tatínek, „ten podnikatelský šmejd“, jak se elegantně vyjádřila, anebo jenom podvádí a lže, což je zřejmé z jeho písemek.

Odpovědi se nedočkala. V tu chvíli byla už celá 3.B dost zkoprnělá, žáci seděli nezvykle tiše a spořádaně, někteří dokonce s rukama za zády, a vypadalo to, že se paní učitelka Kulíšková konečně začne věnovat výuce matematiky, kterou měli na rozvrhu.

Ale to by se nesměla přihlásit Nela, jinak též předsedkyně třídy. Odkašlala si a řekla: „Prosím, paní učitelko, abyste nás přestala urážet, protože my jsme nic špatného neudělali!“, a chtěla si sednout, ale to už u ní paní učitelka Kulíšková stála vedle ní, chytila ji za ucho a pořádně ji za něj vytahala. Nele úplně vyhrkly slzy do očí.

Paní učitelka Kulíšková zamyšleně řekla: „Takhle měli ve škole tahat za uši tvou maminku, protože pak by z ní byla slušná lidská bytost, a ne bezpáteřní mrcha, která se prosouložila až do parlamentu! Je to jasné?“ Ale Nela se rozplakala a vyběhla ze třídy.

Chadima pak z poslední lavice tajně zavolal na Linku bezpečí, a její operátor informaci o nebezpečné učitelce, atakující žáky, předal na policii. Výjezdovka byla ve škole za patnáct minut. Určitou roli nepochybně hrálo to, že se jednalo o prestižní školu, kam své děti dávala řada významných a známých lidí.

Celkem zbytečně přijelo osm příslušníků zátahové jednotky URNA v černých kuklách, protože paní učitelka nebyla ani ozbrojená, ani nebezpečná. A když ji megafonem vyzvali z přízemí, aby opustila třídu, tak to udělala okamžitě. „Dobrovolně a ráda. Každá minuta strávená s těmi malými sviněmi je nekonečným utrpením, to si ani nepřejte vědět!“, řekla veliteli zásahu.

Ředitel školy vzápětí oznámil ve sborovně, že se kolegyně Kulíšková z pochopitelných důvodů už do práce nevrátí. Neurologické vyšetření později prokázalo, že má v mozku nádor velikosti ping-pongového míčku.

Operace naštěstí proběhla bez jakýchkoliv komplikací a paní učitelce se vrátil zdravý rozum. Dokonce mohla znovu učit, byť jen záskoky, a to na základní škole na sídlišti na druhém konci města, kde ji nikdo neznal. Děti však už zase jen chválila, hladila po vlasech a psala jim do žákovských krasopisné jedničky.

K podivuhodné proměně ovšem došlo se žáky 3. B. Všichni se začali více a lépe učit, soutěžili v pravdomluvnosti a poctivosti, každý si dokonce stanovil nějaký osobní cíl. Například Sandra začala sportovat a hubnout, zatímco Nikolas vstoupil do skautu.

Všimli si toho jak učitelé, tak i rodiče. Ve sborovně se změna v chování vysvětlovala tak, že žáci 3. B cítí část viny za to, že se paní učitelce Kulíškové udělal nádor, a svým polepšením chtějí tuto vinu odčinit. Rodiče takto naivní nebyli. Většina z nich došla k závěru, že záchvat paní učitelky Kulíškové byl pro jejich děti natolik traumatizujícím zážitkem, že se podepsal na jejich psychickém zdraví. A to dost možná natrvalo!

„Ten můj idiot dělá každej den jeden dobrej skutek,“ zavrčel nevraživě Nikolasův otec, známý byznysmen. Ležel v posteli s Nelinou matkou, poslankyní parlamentu, s kterou měl poměr, jak se už tak stává, když se dva VIP lidé potkají na třídních schůzkách. „Ta moje je navíc ještě drzá. Víš, co mi řekla? Že bych měla být míň v parlamentu, a víc se věnovat rodině,“ řekla Nelina matka, a rozhořčeně vyfoukla z úst cigaretový kouř.

S odporem odfrkl. „Když si na tu starou čarodějnici vzpomenu, nejradši bych ji zaškrtil. Copak je to možný, takhle vtrhnout do života malejm dětem? A úplně jim převrátit hodnoty? Copak tý krávě nedošlo, že jim může zkazit celej život?“

Tak se rozčílil, až se mu nečekaně vrátil sexuální apetit, a tím pádem si mohli ještě jednou zasouložit.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.

Chci poslat knížku

Políčka označená * jsou povinná.

Knížky vám pošlu poštou na dobírku. K ceně knížek tak připočítejte poštovné a dobírkovné cca 120 Kč. Jestli chcete knížky poslat nebo zaplatit nějak jinak, není problém, napište mi to do vzkazu o políčko výš. Nebo na zfleku@extramedia.cz.

Zavřít